Egzos emisyonu nedir?

Araçların egzoz emisyon testini yapmak için herhangi bir araç muayene istasyonuna gitmek gerekiyor. Araç muayene istasyonlarında uzmanlar tarafından yapılan egzoz emisyon testi, binek ve resmi otomobiller için ilk üç yaş sonunda ve sonrasında her iki yılda bir yaptırılması gerekmektedir.

Diğer motorlu taşıtlar için ilk bir yaş ve sonrasında her yıl düzenli olarak yaptırılması zorunludur. Egzoz Gazı Emisyon Ölçümü için son geçerlilik tarihi Motorlu Taşıt Egzoz Emisyon Ruhsatı üzerinde belirtilmektedir.

2009 yılında araç teknoloji sisteminde radikal bir değişikliğe giden Volkswagen, emisyon değerlerini olduğundan daha düşük gösteren bir donanım sayesinde motor ve yakıt kullanımında önemli bir ilerleme kaydetti. Bu dönemde emisyon testlerinde gaz salım seviyesini düşük gösteren Volkswagen, bu sayede de oldukça düşük vergiler ödüyordu. Aynı zamanda araç performansları da aynı kalıyordu. Volkswagen motorlarında yaptığı bu donanımla, hem daha az vergi veriyor, hem de az emisyon - çok performans algısı ile daha fazla araç satıyordu

Bilgilerinizi gönderdikten sonra, en kısa süre içerisinde talepleriniz için sizinle iletişime geçilecektir.
Ad - Soyad :
Telefon No :